TRANSPORT DROGOWY

USŁUGI KOMUNALNE

BEZPIECZEŃSTWO I TERMINOWOŚĆ

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG

Czyszczenie separatorów

Separatory to urządzenia odpowiadające za oddzielanie tłuszczów, ropy oraz substancji ropopochodnych od pozostałych nieczystości. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, z separatorów należy korzystać we wszystkich miejscach, w których stężenie tzw. zanieczyszczeń lekkich przekracza typowe wartości przewidziane dla zwykłych ścieków.

W takich okolicznościach separatory są obowiązkowym wyposażeniem firm zajmujących się gastronomią czy przetwórstwem mięsnym, a separatory substancji ropopochodnych stosowane są na stacjach benzynowych i parkingach. Należy jednak pamiętać, że urządzenia odpowiadające za oddzielanie zanieczyszczeń również wymagają regularnego czyszczenia, które pozwoli im zachować pełną sprawność przez długi czas. Profesjonalne zabiegi konserwacyjne pozwalają dodatkowo uniknąć kosztownych i czasochłonnych awarii, które mogłyby znacząco wpłynąć na bieżące działanie przedsiębiorstwa.

Czyszczenie separatorów najlepiej powierzyć doświadczonemu partnerowi takiemu jak nasza firma.

 

Jak przebiega czyszczenie odtłuszczowników?

Zabieg oczyszczania separatora polega na spuszczeniu wody z urządzenia i dokładnym zebraniu zanieczyszczeń znajdujących się na jego dnie. Następnie separator należy uzupełnić czystą wodą. Jak widać sam proces czyszczenia odtłuszczownika, nie jest skomplikowany, jednakże każdorazowo powinno się go powierzać specjalistom, ponieważ tylko takie podejście gwarantuje najwyższą sprawność i trwałość sprzętu.

Aby odtłuszczownik (separator) mógł płynnie i wydajnie pracować należy go czyścić raz lub dwa razy w miesiącu. To jak często separator powinien być poddawany zabiegom konserwacyjnym, zależy bezpośrednio od tego, jak dużą ilość tłuszczy przetwarza. Im jest ona większa, tym czyszczenie powinno być częstsze.

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach, co sprawia, że gwarantujemy usługi najwyższej jakości. Warto również nadmienić, że zajmujemy się też czyszczeniem oczyszczalni przydomowych oraz wywozem nieczystości. W przypadku zainteresowania podjęciem współpracy z naszymi specjalistami zachęcamy do kontaktu.

Image 1

Dokumenty

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami ( m.in. licencje i certyfikaty ) dotyczącymi działalności naszej firmy

szczegóły
Image 2

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z naszą ofertą

szczegóły